Sunday, March 30, 2014

GIY i piękne krzaczory



Dziewczyny! co tu dużo mówić, jesteście naprawdę wspaniałe i bardzo dziękuję Wam za tyle miłych słów odnośnie kuchni oraz wywiadu u Lou, rumieniłam się coraz bardziej z każdym kolejnym komentarzem!

 ♥♥♥

Dzisiaj postaram się za to pisać mało, a pokazać dużo zdjęć :)

Krzaczory, dużo ich u mnie ostatnio, a to znowu dzięki mojej kochanej mamusi! Przynosi mi świeże dostawy i to coraz piękniejsze! Tym razem wylądowały w wiaderku i dobrze im tam :)




W jednym z ostatnich postów jedna z Was pisała o tym, że posiałam owies. Otóż to nie był prawdziwy tylko sztuczny, ale niezmiernie się cieszę, że o tym napisałaś Moja Droga, bo popędziłam do sklepu i kupiłam, czeka sobie cierpliwie, w tym tygodniu może posadzę, żeby był w sam raz na Święta!

Za to rzeżucha, ta to dopiero wystrzeliła, śmierdzi w całym domu ale jak pięknie wygląda!






Butli też się kilka gałązek dostało, teraz dopiero się kolorki zgrywają!


















A Wy jak tam sadzicie coś? Macie może jakieś sposoby na smrodzik unoszący się z rzeżuchy ;)? 

Ja na pewno posadzę owies i bazylię, może jeszcze rzeżuchę. 

W ogrodzie mama już szaleje na całego (jak wiecie ze mnie marna ogrodniczka), tulipany już wszystkie pokazały listki, niebawem pewnie poznamy ich kolory (kupione jako mix). Pierwsze nasionka też wylądowały w ziemi, w tym roku postaram się pokazać Wam nasz warzywnik.

A tymczasem pozdrawiam Was ciepło i do miłego Kochane!
Iza

Thursday, March 27, 2014

Biała kuchnia z drewnianymi blatami


... czyli w zasadzie nuda, bo musicie przyznać, że od dobrych kilku lat to dość popularne kuchenne zestawienie.

 I po co ja Wam chcę jeszcze raz pokazywać moją kuchnię?




Ostatnio napisała do mnie bardzo fajna babeczka ;) czyli Lou z Lovingit, znalazła mnie na deccorii i zapytała czy zgodziłabym się, aby napisała coś o mnie i pokazała nasze (skromne) wnętrza na swoim blogu. 

Bardzo jestem Jej wdzięczna za to co o mnie napisała i muszę przyznać, że czytając jak zwykle czerwieniłam się jak dziecko, ale jest mi niezmiernie miło!!!

Okazało się, że redagując posta o mnie, Lou musiała wybrać dość stare zdjęcia kuchni, na których nawet cegła była jeszcze bez fugi.




Postanowiłam więc zrobić kilka bardziej aktualnych zdjęć, żeby pokazać jak wygląda obecnie, bo trochę się pozmieniało, głównie w dodatkach (a tak w zasadzie to co jakiś czas coś się zmienia, znacie mnie już trochę przecież ;)).




Lubię ją, dobrze się w niej czuję, taka była moja wymarzona, chociaż dzisiaj wiem, że jestem wnętrzarsko bardziej dojrzała i pewne rzeczy zrobiłabym inaczej, wtedy byłabym szczęśliwa jeszcze bardziej!

Tutaj kilka porad, jeśli planowanie jeszcze przed Wami:

Barek - jest fajny, gdyż pełni rolę oddzielającą od części jadalnianej i ma to duże znaczenie szczególnie kiedy mamy gości. Ale ...z uwagi na dość krókie ściany boczne (tutaj uwaga do architekta, który tworzył ten projekt, bo dom jest naprawdę duży a to pomieszczenie relatywnie małe, prosiłaby się wyspa, której nie da się zrobić) barek dość mocno zacieśnia pomieszczenie i sprawia przez to wrażenie mniejszej powierzchni.

Planując kuchnię przemyślcie projekt bardzo dokładnie i pod każdym możliwym względem, my tego nie zrobiliśmy (albo wydawało nam się, że przemyśleliśmy) i teraz wiemy, jakie błędy popełniliśmy (nawet mąż przyznał mi tutaj rację co zdarza się dość rzadko ;)).




Ta kuchnia jest bardzo funkcjonalna, chyba bardziej już się nie da, wszystko jest w zasięgu ręki. W zasadzie wszyscy lubią siedzieć na krzesłach barowych i patrzeć jak coś pichcę albo kolejny raz czyszczę płytę ;) ale jeśli chodzi o względy wizualne to można by wiele tutaj doszlifować.








No to tyle o kuchni na dzisiaj.

Kochane!

Blogowo ostatnio zaginęłam w akcji ;), nie pisałam do Was kilka dni, ani nie zaglądałam. Niestety musicie mi wybaczyć, czasu mam jeszcze mniej. Przez kilka dni wieczorami zamiast pisać do Was, musiałam popracować. Czasami takie gorące okresy się zdarzają myślę nawet, że na obecne czasy to nawet dość normalne. 

Tym bardziej dziękuję Wam za to, że zaglądacie i piszecie! Mam nadzieję, że kiedyś w końcu znajdę czas, żeby znowu odpowiadać na Wasze wszystkie komentarze, bo teraz odpowiadam na szybko tylko na te z pytaniami lub wątpliwościami.

Właśnie, byłabym zapomniała, gdyby któraś z Was chciała poczytać o mnie u Lou z Lovingit to zapraszam tutaj

I obiecuję, jak tylko znajdę dłuższą chwilę to w końcu kupię porządny aparat (to nie taka prosta decyzja), tak bardzo chciałabym w końcu pokazywać Wam ładne i wyraźne zdjęcia. 


Pozdrawiam Was gorrrąco!
Iza


Friday, March 21, 2014

Paper bag


No to się porobiło ... u nas prawie wszyscy chorzy :(

Nici ze wszystkich planów!

A że ja takich przewrotów nie lubię i odpoczywać też nie potrafię to chyba domyślacie się w jakim jestem nastroju ;)

Trudno, dość narzekania, przynajmniej słonko świeci i dodaje sił trochę, pokażę Wam dzisiaj papierową torbę, która przyjechała do mnie od deccoria.pl Jak pamiętacie, wygrałam ją w konkursie organizowanym na fanpage'u deccorii, a sponsorem nagród był sklep Kapibara.




Ku mojemu zdziwieniu torba jest bardzo wysoka i dość sztywna więc trochę się trzeba namagikować, żeby umieścić w niej niższe przedmioty ;)




Trzeba jednak przyznać, że kawałek papieru z literkami, ale naprawdę wygląda stylowo! Kto by powiedział, takie proste a takie ładne! Styl skandynawski pełną gębą :)





Torba tak, jak każde inne pojemniki może służyć do przechowywania przeróżnych przedmiotów lub jako dekoracja. Mi najbardziej przypadła do gustu ta aranżacja z gałązkami, chociaż jest ona dość niepraktyczna przy dzieciach ...




W tle pojemnik na listy, muszę koniecznie o nim tutaj wspomnieć, bo to prezent walentynkowy od męża ;)




Myślę, że na razie zostanie w takiej roli dopóki nie znajdę nowej doniczki na mojego marnego ficus bonsai. Drzewko oliwne wyglądałoby w niej świetnie, ale jeszcze się go nie dorobiłam ;)

Życzę Wam udanego weekendu, nasz pewnie będzie taki sobie, obyśmy szybko wyzdrowieli.

Buziole
Iza

Monday, March 17, 2014

Pojemniki w łazience


Ten post miał pojawić się ponad tydzień temu ale pewna przemiła Kobitka z pewnego wspaniałego bloga ogłosiła konkurs z Akademią Roca ... chyba nie muszę Jej przedstawiać!

Postanowiłam spróbować moich sił w aranżacji do konkursu, więc musiałam poczekać z publikacją posta o przechowywaniu w łazience.

Teraz kiedy konkurs już zakończony, mogę Wam spokojnie pokazać jak udało mi się poskromić wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy w naszej łazience.




Zapasowe ręczniki to naprawdę świetna dekoracja, jeśli kolorystycznie pasują do wnętrza to absolutnie ich nie chowamy :)

Ale wszystkie pozostałe rzeczy, bez których codziennie byłoby nam trudno funkcjonować i które dobrze mieć pod ręką (płyn do kąpieli, żel/mydło pod prysznic itp., pasty, szczoteczki) niekoniecznie fajnie się prezentują.




Wysokie pojemniki ukrywają to, czego nie chcę pokazywać a w dodatku wpasowują się w klimat jaki powoli tworzę w tej łazience.






A na koniec coś co sprawiło mi ogromną frajdę, być może widziałyście już na blogu u Ani Scraperki moją aranżację do konkursu :)

Nie wygrałam, ale i tak cieszę się ogromnie, bo miałam fajną zabawę, zrobiłam coś z czego jestem zadowolona, a na dodatek zostałam razem z innymi Dziewczynami wyróżniona!

Ania jeszcze raz dziękuję za super zabawę!!!




Pozdrawiam ciepło!
Iza

Saturday, March 15, 2014

O napisach ...


Nie da się chyba ukryć, że od jakiegoś czasu napisów u mnie dość dużo, literki, typografie, sentencje, poduchy z napisami ...

Co tu dużo gadać oczarowały mnie i wyparły zdecydowanie moje upodobania do róż, w sumie to sama nie wiem dlaczego. Róże nadal mi się podobają, nadal mam ten motyw w sypialni. Może uległam modzie, a może po prostu znalazłam właściwą drogę ...

Jakiś czas temu próbowałam też z mocniejszym akcentem kolorystycznym (miętowe dywaniki i ręczniki w łazience), ale niestety ten związek nie przetrwał nawet kilku tygodni ;)

Pastele nadal zostają w obszarze moich zainteresowań byleby nie przesadzić. Tak się stało w lecie, kiedy poczułam się nimi przytłoczona i prawie wszystko pochowałam, został tylko brudny róż, któremu jestem wierna od lat.

Przeglądając inspiracje zawsze zatrzymywałam mój wzrok na stonowanych kolorach ziemi, potem przyszła miłość do bieli, po niej odwaga na szarość (bo zawsze ją uwielbiałam, najbardziej w zestawieniu z brudnym różem), a teraz otworzyłam się również na czarne akcenty i elementy stylu industrialnego.
Zawsze jednak są to wersje light każdego z tych stylów i świadomość, że ten mój powolny postęp w dążeniu do celu daje oczekiwane rezultaty, zamierzam nadal kontynuować mój eklektyzm.

A miało być o napisach ;)




Cud natury to to nie jest, ani nawet naturalny materiał (no może drewniane listweki pod spodem ;)), ale spodobały mi się (zwłaszcza cenowo) i mam aż trzy tylko jak to zwykle ze mną bywa, nie mam pojęcia gdzie najlepiej je umiejscowić, bo wolnych ścian jest jeszcze mnóstwo ...


Postawiłam tak sobie na razie i nawet mi się podoba, więc niech sobie tak stoi, przynajmniej zasłania gniazdka, których u nas pod dostatkiem ;)






Pewnie zastanawiacie się dlaczego te okiennice są mniejsze niż otwór, niestety nie dało się zrobić szerszych, bo wtedy drzwiczki wystawałyby poza ścianę.




I wersja wiadereczko + goździczki ;), sama nie wiem która lepsza, chyba pozostawię remis, bo tak bardzo podobają mi się obie!

Jak już wiele z Was pisało, pogoda niestety okropna, więc nie wiem czy uda mi się jutro zrobić jakieś ładne zdjęcia z "paper bag". Obiecuję, że na pewno się pojawią o ile słońce raczy wrócić :)

Miłej niedzieli! 
Pozdrawiam ciepło!
Iza

Thursday, March 13, 2014

Białe okiennice


Witajcie!

Muszę Wam kolejny raz bardzo podziękować za Wasze komentarze, nie mam niestety czasu, żeby na bieżąco na nie odpowiadać, ale czytam każdy z michą od ucha do ucha, bo sprawiają mi tyle radości!

Jesteście wspaniałe Moje Blogowe Kumpele ;)

Dzisiejszy post będzie o okiennicach, które od dłuższego czasu już widujecie na moich zdjęciach. Otóż słuchajcie! W końcu je pomalowałam!!!




Jak złapałam za pędzel to jadę równo po wszystkim co mi się nawinie hehe 
Niestety ja jestem z tych niecierpliwych i chcę podziwiać efekt szybko, już, więc nie nadawałabym się do czasochłonnego nakładania kolejnych warstw przeróżnych specyfików. Stąd też mój wielki szacun dla Tych z Was, które to potrafią!




Myślę, że byłyby znacznie lepsze, gdyby pod spodem była warstwa szara, ale niestety nie miałam szarej farby pod ręką ...




Chętnie poznam Wasze opinie czy wyszło OK, czy rzeczywiście zrobiłam to po łebkach, czy Wam się podoba ...




Muszę Wam przyznać, że słońce działa na mnie kojąco, jedynie brudne okna spedzają mi sen z powiek ;) 

W ostatnim czasie spotkało mnie wiele miłych niespodzianek ... a jedną z nich jest wygrana w konkursie organizowanym przez deccoria.pl, gdzie wygrałam torbę papierową (na pewno wiecie o którą chodzi ;))
Już niebawem Wam ją pokażę, bo właśnie dzisiaj przyszła!


Jutro piąteczek :) W weekend pewnie się do Was odezwę a tymczasem do miłego!


Wednesday, March 12, 2014

Home Interior Party

Home Interior Party - Enthusiastic about website hosting service an event inside or control more than a internet business opportunity being a sales consultant regarding inside your home or business interior planning? This is just what you need to know. There are many different direct income companies offering products for decoration.

Home Interiors (TM) listings the greatest businesses in direct offering home accessories in the united states craigs list 100,000 decorating consultants.

Items provided by home companies in your home furnishing products can incorporate interior and outside like wax lights, accessories and preparing food utensils, candles, man-made fiber flowers, photographs in conjunction with paintings, murals furnishings and bedding.

For anyone who is enthusiastic about web hosting service a celebration, the process is fairly simple. You select the company which has the items during which interest you and contact a nearby consultant. The specialist will give you a whole new hostess kit that includes instructions, ideas along with checklists for everything you should caused by have a very successful party. An individual kit also includes brochures or fashion magazines and details about hostess gifts and even discounts received to get a party, and further elements that one could earn, according to full sales from the party, or the amount of Guests who book their particular celebrations, or often, it is a mix of the two.

Your advisor may also talk with anyone and answer the questions you have and suggestions to make the party a hit therefore you acquire what you want.

If you obtain your host equipment, the primary activity is spending some time through it. Lookup the hostess products and incentives that you can get. Set your goals and decide what you would like. See how your total sales are to achieve this goal. And then develop an action want to achieve it.
This hostess biggest difficulty most led by just inviting customers is just not enough, or adheres in their mind, after the invitations were sent.

Don't let it occur to you. Make your guest list immediately, and only give your expert inside property, or get the invites from the snail mail immediately. Invite everyone you already know.

Should you have a tiny house or apartment, just about the most successful of the inner parts inside actual property is some of the actual "open house". Using this type of game, there exists ordinarily a time set begin and end, nevertheless customers have the freedom in the future and go that best matches their busy way of life. Since you also won't have lots involving guests in your home, while at once, space, with sufficient chairs even have enough space for shows of products isn't so critical. In reality, the best hostesses say that like by far the most, as their functions are lighter and can unwind. Another is that you may invite other individuals jumping and during the entire game, something that most likely are not accomplished with many other varieties.

Additional options could possibly be to organize a festival catalog (in which it passes the specific catalogs of the people that can not necessarily party or in position to hold on to a celebration inside the property in the home). Catalogue of the parties often are very effective in offices, staff rooms, in craft fairs or industry events. A high level member of an organization or association, remember to invite people or catalogs previous to his party swap.

If you wish to try the business enterprise chance which has a celebration in the residence, in order to host a celebration is a superb way to start to see the first company before you make a consignment. Through the party, it is possible to discover all of the range of products and excellence of things offered purchasable. You may find a way to have a examine that this income consultant behaves, being aware what you happen to be performing (which suggests it's provided appropriate coaching) and discrete doubts about or waste contrast about what he'll and loves business. And when following his gather decide to purchase a kit, it's also possible to receive rebates as well as discounts.

Hostessing home interior parts can be a fun method to make your home more beautiful, in addition to a sanctuary for your loved ones. Become a business consultant within the home can be the correct technique to get down your personal organization, make better money yet still care for her family.




Birthday Party Decorations For Girls
Romatic Living Room Interior Decoration for Valentine
home interior party

Saturday, March 8, 2014

Wiosenne gałęzie



Po gwiazdkach przyszedł czas na gałązki, bo o nich dzisiaj będzie mowa.

Wyglądają świetnie i nadają skandynawskiego klimatu!




Puściły zielone pączki już po dwóch dniach!



Teraz to dopiero ta butla mi się podoba! Nadal zastanawiam się jak ja mogłam tak długo koło niej łazić? Tak samo jest zresztą z wiaderkiem, które leżało lata w piwnicy u rodziców!

A tak wtrącając przy okazji, tulipany w tym właśnie wiaderku to mój osobisty powód do dumy ... ostatnio Weranda opublikowała moje zdjęcie na swoim profilu FB i zdobyło aż 339 lajków i 32 udostępnienia!
Gdybyście chciały zobaczyć to odsyłam tutaj






Taki mały akcent a jaka zmiana ... z której strony nie patrzę to stwierdzam, że ta dekoracja nadaje charakteru :)




Jak już się tak rozpędziłam w tymi gałęziami to powstała zupełnie nowa aranżacja stojaka, który dopiero co niedawno zakupiłam w Ikea.






No to skoro wyrobiłam się przed północą to na ostatnią chwilę Najlepszego Kobitki z okazji naszego święta!

Pozdrawiam gorąco!
Iza




Tuesday, March 4, 2014

Home Interior Company

When business home progress company, it truly is imperative you choose a reliable provider whoever services are usually accredited from the most dominant organizations to their field. For in Toronto attempting to find a professional redecorating company for helping remodel their residence, Torwin Doors and windows is this provider of preference.

If you possess an good old house, you might need to make several changes so that the house can be comfortable to have in. Old residences usually will want renovation if you want be sure that the dwelling is powerful enough to as the living space.

Usually, people like to keep any historical look from the building. Historic materials should really be retrained whether it's possible. In case it is possible, you may repair your material. Usually, old material are not used any further. If it happens to your residence, you may have replacement fabric. This is a sensible way to renovate the place.

Creativeness is a factor can simply help your house be interiors captivating and superb. There really are numerous fixtures which have been present available in the market through which you'll want to easily supply good look to your dwelling or you may simply help your house be special. If you're planning finest start all the renovation process to your interiors, then a person's eye catching internal fixtures can just prove out to generally be very a lot effective for improving a looks of the home. You can possibly improve this personality in your home thanks to various trendy home furnishings.

Wooden windows are actually the perfect fixtures that may simply increase appeal to your residence. You may well grab the eye of a person's guests as well as viewers through these created wooden windows xp. These rooms decors can be well better with countless advantages plus benefits that you're going to simply want to stay at your house . all made the effort. a good crafted fire wood window might prove out to get the perfect decors in the renovation needs.

Based through Markham, Torwin's services are on hand across this Toronto region and adjoining cities including and not limited in order to Milton, Georgetown, Orangeville, Campbellville, Ajax, Whitby, Latest Market, Unionville, Stouffville and additionally Aurora. Their renovation expertise will also be available with cities from the Muskokas, Kawartha Waters and Collingwood, where they already have helped to showcase the appear of cottages in the community in preparedness for as soon as warmer many weeks arrive.

Being an environmentally informed company, Torwin Doors and windows offers its clients an excellent catalogue of one's efficient doors and windows systems who are Energy Legend approved. This external commitment also reaches to the company's offering of wood solutions, each which utilizes good quality wood of which derives out of reforestation products. Offering a first-rate array eyeport and entry designs that will clients, Torwin Home windows and Doors' brochure features trend options that focus on every doable aesthetic preferences. Take including the company's outstanding collection of door kinds.

schiaparelli interior

Fire orange interior color trends

Screen Shot




Event Decorating