Tuesday, March 31, 2015

Dziergane pufy - uzupełnienie


Dzisiejszy post jest trochę wynikiem moich obserwacji. Przez długi okres pisałam bloga głównie pod wpływem tego co na bieżąco działo się u mnie w temacie dekoracji i zmian w naszych wnętrzach, ale to nie wszystko. Wreszcie zrozumiałam, że oprócz pokazywania co tam nowego przestawiłam albo przemalowałam, powinnam też odpowiadać na Wasze zapotrzebowanie. 

Zauważyłam ostatnio, że post o dzierganych pufach nadal cieszy się dość dużą popularnością, a tak się składa, że mam w tym temacie trochę dodatkowych informacji.

Jak już słusznie część z Was zauważyła, kilka tygodni temu pufy znowu pojawiły się w Biedrze. Ja jakimś dziwnym trafem ominęłam tą wiadomość, ale na szczęście na czas się opamiętałam!

Dostępne były 4 kolory: granat, żółty, brąz i szary ale z tego co mi wiadomo to po jednej sztuce z każdego koloru w każdym sklepie. Tak, właśnie szary (!!!). Nie trudno zauważyć, że ja właśnie uwielbiam ten kolor, w dodatku chciałam koniecznie jedną do pokoju Asi. Pokój co prawda jeszcze nie jest gotowy w pełni, więc zabrałam pufę do salonu (tam, gdzie są pufy zakupione wcześniej w Houzee.pl) i postanowiłam je porównać. Być może Wam się to przyda, bo zakładam, że mogą się jeszcze raz na jakiś czas pojawiać w sprzedaży skoro cieszą się takim zainteresowaniem.




Jasno-szara jest z Biedry, a ciemna z Houzee.pl. Mają taki sam splot, ale zdecydowanie sznurek pufy z Biedry jest lepszej jakości, nie ma żadnych węzłów, wystających nitek. Dla przypomnienia, jasno-beżowa, którą zobaczycie na zdjęciach poniżej ma kilka widocznych węzłów, a sznurek jest brzydko odbarwiony w wielu miejscach.



Nietrudno też zauważyć, że pufa z Biedronki jest trochę większa i bardziej okazała. Nie porównuję na razie odkształcania, bo na początku wszystkie są takie same.




W beżowej pufie (Houzee) dość widoczny jest materiał pod spodem czyli ten, w którym znajduje się wypełnienie. Gdyby kolor był lepiej dobrany to z pewnością wyglądałaby bardziej korzystnie.




Reasumując powiem tak, pufa z Biedronki podoba mi się dużo bardziej niż te zakupione wcześniej przez portal Houzee.pl. Gdybym miała drugi raz możliwość wyboru to na pewno nie kupiłabym tej beżowej, bo w tej chwili jakością znacznie odbiega od dwóch pozostałych. Nie zmienia to jednak faktu, że nadal jest to niska półka cenowa i za taką cenę w zasadzie można przełknąć takie mankamenty.



Idąc w temacie dalej, trzeba by jeszcze dla porównania sprawdzić dostępne na rynku pufy robione ręcznie. Sama miałam aspiracje, żeby sobie takie zrobić, ale to jednak na obecną chwilę za trudne dla mnie. Wciąż jednak wierzę, że uda mi się nauczyć, bo chciałabym wydziergać sobie dywanik do sypialni.

Przykładowe pufy, jakie znalazłam w sieci, sprzedawane głównie w sklepach DaWanda, Pakamera, Decobazaar. Tutaj nie ma się do czego przyczepić, bo to ręczna robota, idealny splot, lepsza jakość sznurka oraz wiele możliwości co do kształtu, koloru, wymiarów i rodzaju splotu. 

Idąc po kolei od strony lewej od góry:
http://www.decobazaar.com/manufaktura-splotow
http://pl.dawanda.com/product/68893239-Puf-dziergany-ze-sznurka
http://pl.dawanda.com/product/75921511-Pufa-Natural-Beszz-zamowienie-specjalne
http://pl.dawanda.com/product/78067687-Dziergana-pufa
http://pl.dawanda.com/product/78852795-Pufa-dziergana-Zatrzymaj-czas-usiadz-i-odpocznij
http://pl.dawanda.com/product/79074487-PUFA-PLECIONA-DZIERGANA-DRUTACH-ZE-SZNURKA



Mam nadzieję, że tym postem udało mi się uzupełnić brakujące informacje w tym temacie. Zachęcam również do przeczytania posta Kasi z Conchita Home, która też pisała o pufach jakiś czas temu.

Pozdrawiam ciepło
Iza

Monday, March 30, 2015

La sencilla elegancia de los tonos azules / The simple elegance of the blues

Las nuevas tendencias de color en la decoración de interiores.nos hablan mucho del color marsala, pero yo estoy viendo también mucho  la  sencilla elegancia de los tonos azules en sus  gamas más suaves, tonos que recuerdan el infinito cielo azul. y que son capaces de crear ambientes con una sensación muy natural y de relax 

¿Os parece que también va a ser una nueva tendencia?¿Os gusta?

via
via
via









via
Gracias por tu visita ¡Vicky!

Sunday, March 29, 2015

Wielkanocne dekoracje


Żyję w coraz większym zamyśleniu i rozkojarzeniu, popełniam coraz więcej gaf, brakuje mi czasu i sił, żeby ogarnąć wszystko co się dzieje ... Niestety maraton chorobowy nadal trwa, trzy dni w przedszkolu i znowu infekcja ...

W sobotę, aby osłodzić nam te nieprzyjemności, wyjęłam wreszcie ze strychu nasz zbiór dekoracji wielkanocnych. Radości było co niemiara. W zasadzie nie planowałam niczego specjalnego robić, tylko porozkładać je po domu, ale jak zwykle coś mi wpadło do głowy, sami zobaczcie ...




Jajka pomalowałam farbą do kaloryferów, szybko schnie i doskonale pokrywa śliskie powłoki, prawie w ogóle nie znać "zlewek".




Drewniane jajka malowałam i ozdabiałam czarnym markerem w ubiegłym roku. Nadal podobają mi się najbardziej z całej kolekcji. Gdybym tylko miała wicej czasu to z pewnością w tym roku dorobiłabym jakieś kolejne ;)





Jest i zbiór tych w naturalnych barwach, co roku coś innego z nimi robię, a to wieszam na gałązkach, a to wbijam na patyczkach albo pakuję do szklanych naczyń. 




Wianek to też metamorfoza z zeszłego roku, przemalowałam co nieco i teraz naprawdę bardzo go lubię, już drugi rok wisi właśnie w tym miejscu.




Biało szare jajka to też twory z tamtego roku, robiłam je znaną już wszystkim metodą taką, jak ozdabia się bombki ze styropianu. 







Gdyby ktoś chciał zobaczyć jeszcze jak to wyglądało w ubiegłym roku to można zaglądać tutaj albo tutaj

Ja niestety w tym roku nie popisałam się kreatywnością ale jest co podziwiać w sieci, koleżanki blogowe jak zwykle mają mnóstwo wspaniałych pomysłów.

Zachęcam Was do zaglądania do innych blogerek, które nie tylko piszą blogi, ale również wydają lub współtworzą świetne magazyny, gdzie znajdziecie same piękne inspiracje. Poniżej tylko kilka linków:
http://cloroesdemialma.blogspot.com/2015/03/wielkanoc-w-zocie-diy.html
http://fotostwory.blogspot.com/2015/03/o-wielkanocnym-minimalizmie-i-uleganiu.html?showComment=1427443821891#c3438361430331555488
http://www.blogiwnetrzarskie.pl/2015/03/wielkanocne-inspiracje.html
http://agnethahome.blogspot.com/2015/03/easter-inspiration-wielkanocna.html
http://issuu.com/karolinakrysztofiak/docs/pisanki/1
http://issuu.com/greencanoe/docs/gcs-2015_wiosna
http://issuu.com/decorolka/docs/katalog_643f970828b5fa

A jak tam Wasze przygotowania? Wszystko już gotowe? Jakie macie plany na Swięta? 

Pozdrawiam ciepło
Iza

Friday, March 27, 2015

Aires de primavera / Spring time

Empiezan los días de descanso,  inicio del fin de semana  para unos y vacaciones de semana santa para otros, 
en los que disfrutar del aire libre o de los momentos de desconexión deben ser el 
principal objetivo, aires de primavera que invaden el ambiente con días más largos ,
 aromas florales , una estación que  llena de energía.

!!Y es que la primavera tiene algo especial !!



Gracias por tu visita ¡Vicky!

Wednesday, March 25, 2015

Un lugar acogedor / A cozy place

Porque a veces todo lo que necesitas en la vida es un rincón  acogedor. para el retiro, para la reflexión , 
para la lectura o simplemente para descansar y dejar pasar el tiempo


Monday, March 23, 2015

Un soplo de aire fresco / Breath of fresh air

Ya es primavera aunque el tiempo no acompañe y ya vamos pensando en casas algo más frescas como esta impresionante 
casa de playa diseñada por  Jenny Lobo , y situada en los Hamptons,
Tiene una preciosa gama de colores neutros con toques de azul  turquesa ideales para
 crear espacios frescos y acogedores como un soplo de aire fresco .

 ¿Os gusta?  Buen comienzo de semana!













Gracias por tu visita ¡Vicky!