Wednesday, April 30, 2014

Skrzynka na kółkach po raz drugi (DIY)


Kolega Czarny Marker nadal w natarciu ;) 

No ale co ja mam poradzić skoro ciągle wpadają mi do głowy takie pomysły ...

W ubiegłą niedzielę (bardzo ważny dzień - kanonizacja Jana Pawła II) pod wieczór złapałam za skrzynkę, którą pokazywałam tutaj i zmalowałam takie napisy:






Z tym "boxem" niestety przesadziłam, trochę za duży ten napis, jednak moim zdaniem ten pierwszy jest zdecydowanie lepszy.

A tak prezentuje się już w nowej roli.



 


Muszę Wam jeszcze napisać jaka radość mnie ogarnia jak widzę ile osób dołącza do mojego bloga, jak w magicznym tempie rośnie też liczba fanów na FB, jak miłe są Wasze komentarze. Zupełnie nie mam pojęcia jak to się dzieje!

Dziękuję Wam Kochani za tyle miłych słów, za Wasze zainteresowanie i witam też ciepło nowe osoby!

Udanej majówki Wam życzę! 
My nie wyjeżdżamy nigdzie, ale i tak uwielbiam takie wolne dni!!!

 ♥♥♥
Gorąco pozdrawiam!
Iza


Saturday, April 26, 2014

Drewniane litery, DIY i mój kumpel - Czarny Marker ;)


Witajcie Kochani!

Muszę koniecznie bardzo gorąco podziękować Wam za wspaniałe życzenia świąteczne! Sama niestety z braku czasu odwiedziłam tylko niektóre z Was, ale mam nadzieję, że chociaż mój post z życzeniami był wyrazem mojej wdzięczności.

Znowu nie miałam też czasu, żeby odpowiedzić na Wasze komentarze, które czytam z ogromną chęcią, zaciekawieniem i uśmiechem na twarzy. Ostatnio Asia z bloga "Uwielbiam czarować" napisała "przyznaj się ile sypiasz na dobę" hehe, dobre ;) Tak się akurat złożyło, że publikujemy z Asią posty o tej samej porze :)

No nie jest słuchajcie aż tak źle, bo staram się spać te 6 godzin chociaż nie jest to wymiar, który mi w zupełności wystarcza, ale niestety jest tyle obowiązków i spraw do ogarnięcia, a ja jeszcze sobie przecież bloga wymyśliłam ;) ... Ale powiem Wam, że jak ustawiam budzik i widzę, że mam 7 godzin lub więcej to sobie myślę "rozpusta" ;)

Dzisiaj chciałam Wam pokazać jak zmienia się nasza łazienka, głównie za sprawą nowych poduszek na siedziska koło wanny oraz nowych dekoracji na półeczkach.




Cała aranżacja powstała dosłownie w kilka minut, a zaczęło się od liter drewnianych, które w końcu przyjechały do mnie z Westwing.pl Zamówiłam je chyba miesiąc temu, ale opłacało się czekać, są po prostu piękne!!!




Zapewne zdążyłyście zauważyć, że ostatnio praktycznie nie rozstaję się z czarnym markerem! Oj tak, a już na szkle maluje się nim świetnie, bo można bezkarnie zmywać (zmywaczem do paznokci) i zmieniać napisy wedle uznania!




Pomysł na gwiazdki na świeczkach pojawił się jak to zwykle u mnie bywa, jak bumerang, nagle, błysk i jest! Inspiracją były dla mnie świeczki z HM Home (proste, szklane, z dużymi, białymi naklejkami w czarne napisy). Wydały mi się dość drogie (ok. 20 zł), więc sobie przerobiłam moje (Ikea).




Napisy w ramkach to moje typografie DIY dość nieudolne zresztą, no bo jak zwykle się spieszyłam, bo chciałam już, ale pewnie za kilka dni znowu coś zmienię, więc już nie poprawiałam tego nieszczęsnego napisu BATH ;) chciałam, żeby nawiązywał do liter.

A jak już mnie trochę znacie to pewnie też się domyślacie, że jak je kupowałam to wcale nie miałam jeszcze dla nich przeznaczenia!








Jak widać drzwiczki nadal czekają na moją wenę na malowanie, którą wyparły inne priorytety ;)

A poniżej wspomniane wcześniej poduchy. Długo szukałam, ale niestety takich jak chciałam na siedzisko w dobrej cenie nie udało mi się nigdzie znaleźć. Te z HM Home są moim zdaniem dość małe, ale już nie mogłam znieść poprzednich, więc w końcu (po którejś z kolei wizycie w sklepie) je kupiłam.








Bardzo jestem ciekawa Waszych opinii.

Życzę Wam miłej niedzieli, a w ogóle to fajny będzie przyszły tydzień, bo dłuuugi weekend przed nami!

No to do następnego!
Iza

Sunday, April 20, 2014

Życzenia oraz dekoracje wielkanocne cz. 2



Zmartwychwstał Pan Alleluja!!!


Z okazji tych najważniejszych w roku liturgicznym Świąt chciałabym Wam Wszystkim (i sobie również) życzyć abyśmy uczyli się otwartości na drugiego człowieka ... tak mało, a tak wiele ... patrzeć dalej niż czubek własnego nosa ... być szczerym i wrażliwym na innych ... wtedy jest NADZIEJA na lepszy świat i nasze życie wieczne!





A poniżej migawki z pozostałymi dekoracjami, jak widać marker stał się moim ulubionym narzędziem pracy ;)

Szybciutko tylko dodam, że jajka drewniane kupione na allegro, rozmiar "gęsie" ;) mogłyby spokojnie być większe. Pomalowałam je białą i szarą farbą i ozdrobiłam czarnym markerem. Kupiłam 30 sztuk i jak widać jest ich mało, za rok dokupię na pewno, bo są świetną dekoracją!












Rada do zapamiętania na następny rok: owies trzeba posadzić bliżej Świąt czyli nie wcześniej niż tydzień, bo mój niestety nie dotrzymał ;) Jajka trafiły więc do szklarni, obok której po raz pierwszy na blogu tulipany z naszej małej hodowli ;)





W salonie pojawił się też "pazur" w postaci kocyka z czarnymi literami, udało mi się go w końcu upolować w HM Home! 

Teraz właśnie zauważyłam, że do zdjęć załapała się również mała niebieska karteczka, to pozostałość po zabawie dziewczynek hehe








Miłego świętowania Kochani!
Iza

Friday, April 18, 2014

Della's delightful room

As you may know I'm a proud Mum to two lovely ladies who are 3 and 5. I've realised that no room is more fun to decorate than a children's room. Not only can you go a bit wild, but also it needs constant updating as they grow - perfect excuse if ever I needed one!  I'm always keeping an eye out for children's rooms on Pinterest. And today I spotted this very cool space belonging to little 18 month old Della. The monochrome room was designed by her Swedish Mummy and Daddy: Sandra and Marcus, the creative duo behind playful graphic poster shop Miniwilla. Thank you Della, for allowing me to share a tour of your room today!







Miniwilla Via Mini Style Blog with kind permission

I spy: Prints and posters by Miniwilla, the Joanna Rug, String shelving, Eco Forest baby blanket, Miffy lamp, Lundby Dolls house, Honeycomb pom poms, Fjälllräven ruck sack, Tee pee. A selection of gorgeous children's designer clothes.

Such a cute room don't you think?

For those of you hurtling towards the school Easter holidays in a panic - I love this DIY easter t-shirt project for afternoon entertainment.

And for those of you who fancy a more grown up take on a white space for today's inspiration - I love this home of a creative Finnish duo, this Brazilian home and this monochrome Dutch space.

Have a great day!

A cool monochrome Swedish home

P and I had very different ideas of what we were looking for when we bought our house but after a broad search we moved 50 metres! My parents did the same when we were small. It just goes to show what you are looking for is often right under your nose! Do you find this to be true? Swedish pair Lina and Andreas Kanstrup were planning a new build when a house came on the market 100 metres away. They were sceptical but the moment they walked in the door they knew it was right and all building plans went out the window. They renovated their new house from scratch learning lessons on the way and relying on gut instinct. I think the end result is fabulous, don't you?







Photographer: Lina Östling (with kind permission). Styling: Johanna Flyckt. Hus o Hem via Decordots
Who knows, maybe your dream home is a few metres from where you live (unless of course you already live there)?!

There are so many things I love about Lina and Andreas home, including the open plan kitchen, mix of vintage and modern and the monochrome look.

I spy: Kitchen: Cabinets, lights, metal shelf, firdge, fan, stove all IKEA. Tiles are gloss 15 cmm x 15 cmm. Thonet chairs (15% off with code MYSCAN). Lanterns. Office: Desks and shelves from IKEA. Flowerpot lamp. Bedroom: Muuto Dot hooks. Hand sculpture.

Is there anything in particular you love about this home?

Click here for more pictures (including one of their adorable dog Rufus) and the full article.

Oh and thank you to the team at Good Homes magazine UK for featuring me in their May edition and also to Garmentory for publishing an interview with me here. Exciting!

Have a lovely day!